Rozgrywki Rabbit Doubt
RABBIT DOUBT

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-09-12 17:57:10

Yassamet
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-18
Liczba postów: 372
Windows 8.1Chrome 85.0.4183.102

Parę wątków do yassowej gry

Yo. Ponoć po tej rozgrywce Daffa robi jeszcze jedną, ale po niej ja będę robić RD (jeśli ofc będą chętni) i stąd wychodzę z dwoma pytaniami:
1) Jak zapatrujecie się na wstawki fabularyzowane? Wcześniej miałam tendencję do tego, że poza suchymi danymi nadawałam jeszcze klimat sesji, ale nigdy nie pytałam o to, czy to przeszkadza, czy nie. Więc chciałabym znać wasze zdanie.
2) Jedną ze srogich modyfikacji, jakie planuję, będzie utajnienie głosowania na szeryfa (to jest, głosy będziecie mi przesyłać na priva). Wiem, że duża część dyskusji i tropów powstaje przy głosowaniu, więc wychodzę z pytaniem, czy będzie to odpowiadało? Oczywiście wynik wyborów będzie podany oficjalnie i nikt nie broni rozmawiać o tym, kogo powinno się wybrać, czy otwarcie mówić o swoich typach.
-
Poza tym jedna kwestia mnie męczy (ale nie wiem, czy sam Daffa na to zgodę wyrazi). Mianowicie mierzi mnie trochę brak interlinii i trochę jednak mała czcionka. Rozważam poprosić Daffa o możliwość wglądu w kod. I stąd też temat samego forum, co byście zmienili?

Offline

#2 2020-09-12 19:15:02

Crier
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-08
Liczba postów: 276
WindowsChrome 85.0.4183.102

Odp: Parę wątków do yassowej gry

1) sto razy tak
2) raczej tak - może być ciekawiej @@
3) ja bym zmieniła forum XD, a tak serio zmieniłabym szate graficzna i uklad, ale pewni zalezy od samego forum stricte

Offline

#3 2020-09-12 21:50:43

Yassamet
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-18
Liczba postów: 372
Windows 8.1Chrome 85.0.4183.102

Odp: Parę wątków do yassowej gry

Co do trzeciego, to tak, zgadzam się. Wiele zależy od możliwości, które daje sam serwer. Między innymi dlatego chciałabym zajrzeć w kody.

Offline

#4 2020-09-12 23:20:27

Daffodil
Administrator
Dołączył: 2015-02-26
Liczba postów: 614
Windows 7Firefox 80.0

Odp: Parę wątków do yassowej gry

Możesz sobie prosić ile chcesz; skutku to nie przyniesie. Dlaczego?


Yassamet napisał/a:

Daff, to w ogólności straszna menda jest


No otóż nie tym razem. XD
Już pędzę z wyjaśnieniem. To forum nie posiada żadnego bezpośredniego dostępu do warstwy HTML/CSS stronki. Mogę edytować z poziomu panelu zaledwie niektóre opcje (i hakersko wpływać na strukturę całego forum, np. w poprzedniej grze Chiyo pisała w jednym poście o nagłej zmianie koloru tekstu na całym forum - w wyniku pomyłki w nagłówku sprawiłem, że całe forum miało czerwoną czcionkę, aczkolwiek takie grzebanie na dłuższą metę nie ma najmniejszego sensu). Jestem w stanie przełączać między wbudowanymi motywami, które są iście chujowe i pasują do tematyki forum jak pięść do nosa. Uwierzcie, że to, co mamy obecnie, jest jednym z najlepszych motywów, jakie możemy otrzymać. ALE (!!!) umożliwiono mi zabawę CSS-em według mego widzi-mi-się. Jest to ciężkie bez znajomości struktury HTML tego pierdolnika, aczkolwiek można obejść to "bruteforcem" i zmusić przeglądarkę do pokazania kodu HTML. W tym akurat mam wprawę, bo kiedyś tak znajdowałem ukryte elementy na stronach wykładowców, które dla studentów nie powinny być dostępne. XD A poza tym używam też tych umiejętności do testowania stronek i aplikacji webowych.
Co to wszystko ostatecznie oznacza? Dawno nie bawiłem się CSS-em, ale gdybym miał to opisać w języku zwykłych śmiertelników, to struktura forum pozostanie ta sama, ale możemy próbować modyfikować elementy, które mamy, typu rozmiar czcionki w obszarze danego tagu HTML, jej kolor, kolor ramki tego obszaru itd. Takie rzeczy jak wrzucanie obrazków, ikonek itp. RACZEJ odpadają, bo za to odpowiada HTML, ale nigdy nie wiadomo - zawsze można się pobawić.
Podsumowując: nie mam dostępu do kodu, CSS-em mogę jedynie wpłynąć na to, co mamy obecnie, i spróbować jakoś "naprawić" to wizualnie, jeżeli faktycznie to jakoś rani oczy. Jeżeli chcielibyśmy dokładnego wglądu do struktury HTML/CSS, to musielibyśmy założyć nowe forum z panelem, które taką rzecz umożliwia. To forum nie bez powodu jest nazywane Tymczasówką - powstało na szybko, w nadziei, że ktoś szybciutko ogarnie zamiennik, na który moglibyśmy się przeprowadzić. I tej rzeczy dokonał Sez, niestety jego forum padło. Możemy spróbować ponownie.

Offline

#5 2020-09-12 23:34:19

Crier
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-08
Liczba postów: 276
AndroidChrome 84.0.4147.125

Odp: Parę wątków do yassowej gry

Czyli podsumowując - jak się ktoś zna, to można spróbować przenieść forum i tam ogarniać. Pytanie ile osób się przeniesie razem z forum? Żeby znowu nie zrobiła się martwa cisza---

Offline

#6 2020-09-13 12:22:39

Yassamet
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-18
Liczba postów: 372
Windows 8.1Chrome 85.0.4183.102

Odp: Parę wątków do yassowej gry

Daffciu napisał/a:

No otóż nie tym razem. XD

Ja też cię kocham xD
-
Podejrzewam, że cała obsługa jest z perspektywy panelu, większość tego typu hostów nie daje obsługi pełnego szablonu. Ale w to właśnie chciałabym zajrzeć, by wiedzieć, ile w ogóle mogę. Szablon CSS jest wprost powiązany właśnie z wyglądem, a w tym właśnie z czcionkami i wyglądem też postów. Mnie dalej boli dziubdziasta wielkość czcionki np xd
Co do przenosin, szczerze przyznaję, bałabym się tych przenosin. Przeszłaby połowa osób, a druga połowa zapomniałaby o sprawie. Tak jak tutaj rozmawiamy teraz we trójkę i choć uwierzę, że znajdą się trzy osoby, które nie odpowiedzą, bo mnie nie lubią, to jednak jest też cała "rzesza", która mogłaby się odezwać. Podejrzewam, że z przenosinami byłoby podobnie.

Offline

#7 2020-09-14 01:10:31

Daffodil
Administrator
Dołączył: 2015-02-26
Liczba postów: 614
Windows 7Firefox 80.0

Odp: Parę wątków do yassowej gry

Za dużo z poziomu panelu zrobić nie można. Tak jak powiedziałem - CSS modyfikowalny do woli, HTML w bardzo ograniczonym stopniu, typu modyfikacja nagłówka, możliwość zrobienia nowej kategorii/forum i modyfikacji opisu, modyfikacja stopki i to chyba wszystko. Tak więc z CSS-em możemy pokombinować do woli, wystarczy znaleźć selektor odpowiedzialny za pole z treścią postów, a potem już z górki, bo można to zrobić w dowolnym momencie.

Offline

#8 2020-09-14 01:13:32

Daffodil
Administrator
Dołączył: 2015-02-26
Liczba postów: 614
Windows 7Firefox 80.0

Odp: Parę wątków do yassowej gry

Np. teraz udało mi się zmienić kolorek na żółty.
Co prawda zmieniłem wygląd każdego elementu p, ale można zawsze można doprecyzować, że chodzi o to jedno konkretne pole.
elo.png

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
tubycore - maleimpresje - synowiematki - sanandreasfamily - turniejram