Rozgrywki Rabbit Doubt
RABBIT DOUBT

Nie jesteś zalogowany na forum.

#51 2020-08-19 00:31:03

Szuja
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2018-02-13
Liczba postów: 111
WindowsOpera 68.0.3618.206

Odp: Rozgrywka

Sezowaty napisał/a:

Wydawało mi się, że spora część osób (głównie Szuj) zarzuci mi małą aktywność, ale szczerze, nie spodziewałem się takiej aktywności jakoś po Tobie.

Sam Cię jeszcze popędzałem na Facebooku z pierwszym postem, ale pracka to pracka i skoro masz powód (a nie zwyczajnie zapomniałeś), to nie mam żadnego powodu, żeby Ci zarzucać małą aktywność. Czemu 'bronisz się' już przed zarzutami, które jeszcze nie padły? To dość wilcze zachowanie. :>

Chiyo napisał/a:

Odnośnie ryzykownego wilczego zagrania, don't shit Sherlock, nie jestem tak durna, za jaką mnie masz :v Wiem, doskonale jak to wygląda w sytuacji, w której Lazarus okazał się wilkiem.

No nie, to niekoniecznie jest głupie zagranie, nie mam Cię ani trochę za "durną". Mówię, że jest ryzykowne, bo takie jest, ale opcje są dwie - stado może albo uznać, że to zbyt podejrzane i zdecydować się na ewentualny lincz Ciebie, ALBO właśnie na tej samej podstawie stwierdzić, że "nie no, wilk by tak nie zrobił" i na tej podstawie uznawać Cię za niewinną przez X kolejnych rund. Duże ryzyko, duża nagroda.

Chiyo napisał/a:

Dziwi mnie bardzo, że pamiętasz w jaki sposób grałam, gdzie ja sama nawet nie pamiętam, czy kiedykolwiek miałam jakąś rolę.

Chodzi mi głównie o to, że w rozgrywkach zawsze byłaś jedną z tych raczej-cichych osóbek, bez jakichś większych czy spektakularnych postów, a przez to i poniekąd ciężko Cię można było rozgryźć; tyle pamiętam.

Yassamet napisał/a:

Okej, jestem. Wiedźma: generuje eliksir co noc i podrzuca go wybranej przez siebie osobie, bez wiedzy, kim jest dana osoba.
Tu mogę z góry się przyznać, że posłałam do Daffa zapytanie techniczne, czy Wiedźma ma możliwość nikomu nie dać eliksiru, tylko nie wiem, czy Daffa jeszcze jest (czy może już spanka)

Sam napisałem do Daffa po moim ostatnim poście i teraz już oficjalnie wiem - wiedźma musi działać każdej nocy. Także w grze zawsze będą eliksiry.

Yassamet napisał/a:
Shu napisał/a:
Zenek napisał/a:

Dlatego ja nie czytam swoich starych rozgrywek, postów itd. Zdrowszy jestem przynajmniej.

Szczęście w nieszczęściu, że stare forum już i tak umarło, ale za wiele nadal pozostało w pamięci. XD

Ja dalej mam screeny : v

whoops, też mam jakiś folder XD

Zensum napisał/a:

Teraz, po przemyśleniu, tak naprawdę przyznanie się że ma się eliksir (jeśli chodzi o pierwsze rozdanie wiedźmy) i nie użycie go w pierwszej rundzie, nie zmienia nic. Wilk nawet jeśli zje daną osobę, weźmie eliksir, to nie może go użyć od razu. Ujawniłby swoje oblicze. Więc najprościej żeby nie mówić o eliksirze, lub nawet jeśli to używać to co rundę z możliwością pominięcia pierwszego posiadania. Tak czy siak - eliksiry nie są aż tak groźne w tej chwili, chociaż nadal wilk może odpowiednio wykorzystać eliksiry które są w łapach króliczków.

Masz rację. Tylko jeśli w grze nie będzie wiedźmy, która w nieoczywistych sytuacjach będzie mogła mówić o tym, kto eliksir dostał, a kto nie, wilk zdobyty (ukradziony przy mordzie) eliksir może użyć przy aprobacie stada, które potem będzie myślało, że otrzymał go od wiedźmy, a nie ukradł od martwej osóbki.

I teraz uwaga, bo przypadkiem wielka myśl mi do głowy przyszła. Pomysł ten chyba skądś podświadomie ukradłem, choć już nie pamiętam skąd. Ale jest genialny w swojej prostocie. Myk jest taki, że zrobimy teraz, jako stado, oficjalną listę, komu każda osoba ma dać eliksir, jeśli jest wiedźmą. I to w ten sposób, że każdy otrzyma unikalną osobę, której ma ten eliksir przekazać. Przykładowo (w kolejności wg listy Daffa):
1. Yass - Crier
2. Crier - Szuja
3. Szuja - Chiyo
4. Chiyo - Zensum
...iii tak dalej. Czyli: jeśli pierwsza osoba jest wiedźmą, to daje eliksir tej drugiej osobie.
Dzięki temu osoba, która eliksir dostanie, pozna tożsamość wiedźmy i będzie mogła dzięki temu oczyścić w swoim dedukowaniu jednego z królików, bo będzie zwyczajnie wiedziała kto jest wiedźmą i z kim może na 100% (między słowami) współpracować w kwestii tego, kto ma np. zostać otruty.
I możecie tu pomyśleć "uuu, ale co, jeśli wilk się w ten sposób dowie, kto jest wiedźmą". Otóż nic! Po pierwsze, wilk nie może sobie w tej sytuacji pozwolić na mord na wiedźmie, bo wtedy stado będzie mogło go od razu zlinczować (tylko 1/8 szansy, że wilk normalnie trafiłby w mordzie na wiedźmę, można podążać na spokojnie z tym ryzykiem, ewentualnie w razie potrzeby zrobić podwójny lincz). I tak samo, jeśli wilk postanowi mordu nie dokonywać, nawet jego rola "truciciela" zostanie w ten sposób zniwelowana, bo wiedźma BĘDZIE MIAŁA INFORMACJĘ, że jej rola została zablokowana. Tak samo małe szanse, że stałoby się to zupełnie przypadkiem, więc wilk będzie raczej chciał unikać blokowania roli wiedźmy.
Chyba nie ma w tym wszystkim jakiegoś większego błędu logicznego, ale przydałaby się jeszcze jakaś aprobata od kogoś, kto nie jest mną - co sądzicie? Raczej szybko warto się w tej kwestii namyślić i przygotować oficjalną listę dla wiedźmy.

Offline

#52 2020-08-19 01:42:06

Chiyo
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-26
Liczba postów: 100
AndroidChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Szczerze, to nie nadążam za Twoim rozumowaniem w sprawie listy, Szuj. W sensie, nie jest to zły pomysł, ale co, jeśli wiedźma się wyłamie i poda eliksir komuś innemu?

Offline

#53 2020-08-19 10:20:44

Szuja
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2018-02-13
Liczba postów: 111
WindowsOpera 68.0.3618.206

Odp: Rozgrywka

Chiyo napisał/a:

W sensie, nie jest to zły pomysł, ale co, jeśli wiedźma się wyłamie i poda eliksir komuś innemu?

Welp, no tutaj znowu wracamy do rozważań pt. "a co jeśli stado nie będzie chciało współpracować i wygrać wspólnie rozgrywki?". Tylko że wcześniej ewentualne "wyłamanie się" wiedźmy (kiedy dyskutowaliśmy o tym, czy nakazać jej dać komuś eliksir) mogło poniekąd działać w jej interesie, a działanie stada na błędnym założeniu, że X ma eliksir, podczas gdy wiedźma dała go tak naprawdę Y, miało dość poważne konsekwencje (plus wiedział o tym wilk, co było jeszcze gorsze). W tej sytuacji jest inaczej:
1. Tylko wiedźma i obdarowany eliksirem wiedzą, kto eliksir ma, nie wie zaś tego stado i nie wie tego WILK. Zakładając, że eliksira nie dostanie wilk, nie wiąże się to dla wiedźmy z żadnym zagrożeniem - a jest takie same prawdopodobieństwo, że wilk dostanie eliksir nawet, jeśli listy nie będzie.
2. Dzięki skorzystaniu z tej taktyki, wiedźma będzie mogła uniewinnić się w oczach potencjalnego króliczka, zyskując sojusznika na pozostałą część gry.
3. Zgodnie z logiką, którą opisałem w poprzednim poście, paradoksalnie zastosowanie tej listy znacząco zwiększa bezpieczeństwo wiedźmy od wilczka.
A biorąc pod uwagę, że wiedźma ma konieczność dawania eliksiru co noc, to śmiało można założyć, że komuś go da - mamy wyjątkowo w miarę aktywną rozgrywkę i nie ma co zakładać, że ktoś chciałby zgarnąć warna.
No i tak, nadal można podnieść argument, że "ALE CO JEŚLI wiedźma się wyłamie?". Tylko że... no właściwie nic. Zaszkodzi sama sobie, potencjalnie uniewinni jakąś randomową osobę (królika/wilka) w oczach innej osoby, tylko że jeśli ta uniewinniona nic o tym nie będzie wiedziała, to nie ma mowy o żadnej współpracy między nimi. A przy 9 graczach, których jeszcze obecnie mamy, fakt, że jedna osoba będzie błędnie przekonana o niewinności innej, nie ma jeszcze aż tak dużego znaczenia. W miarę zmniejszania się liczby graczy, wiedźma może np. sobie randomowo umrzeć i wtedy osoba obdarowana eliksirem będzie musiała zmienić swój pogląd, ot.

Offline

#54 2020-08-19 11:25:38

Crier
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-08
Liczba postów: 276
AndroidChrome 84.0.4147.89

Odp: Rozgrywka

Jeśli o sam pomysł z Wiedźma chodzi - nie wydaje się to głupie, boje się jedynie o aktywność, bo tak naprawdę to gra 5-6 osób aktywnie teraz. Ew. osoby mniej aktywne ustawiłabym na końcu listy.
Niestety zawsze będzie ryzyko, że wiedźma współpracować nie będzie - chociaż dalej uważam, że jako rola królicza powinna być bardziej przychylna do współpracy, zwłaszcza, że serio mamy przewagę.

Wiadomość dodana po 2 h 52 min 41 s:
Przypominam też, że dzisiaj jest lincz i mamy mało czasu i tak naprawdę bardzo mało tropów.

Wiadomość dodana po 3 h 21 min 59 s:
Postaram się trochę naskrobać na temat moich spostrzeżeń. Zajmę się głównie osobami, które są bardziej aktywne, bo co do reszty, well, nie mogę zbyt wiele powiedzieć na tę chwilę.



Szuja — gra raczej podobnie, jak zapamiętałam (also czytałam trochę stare rozgrywki), wyszedł z inicjatywą w sprawie Wiedźmy i jego plany są dopracowane na tyle, by utrudnić grę wilkowi, a ułatwić króliczkom. Więc albo to jakiś wyższy lvl manipulacji albo jest czysty. Skłaniam się ku byciu króliczkiem.



Zensum - z tobą mam lekki problem. [dblpt]o Na początku prowadziłeś dość podpinaną grę no i także początkowo wypowadałeś się o Lazrusie bez jakiś większych swoich obserwacji. Zmierzam do tego, że temat Lazarusa był bardzo wygodny do nabicia aktywności sobie. Potem jednak zacząłeś pisać już bardziej swoje posty - rzuciłeś paroma pomysłami. Jestem dość rozdarta, będę cię bardziej obserwować, ale na razie to tyle.



Chiyo - chaotyczna gra. Ciężko jest mi wyczuć, co autor miał do końca na myśli. Mimo wszystko dalej czuję, że te tłumaczenia w sprawie głosu na Lazarusa są takie meeeeeeh. Could be better. O sama częstotliwość postów się nie czepiam że względów prywatnych (praca). Jak już, to jakości, o.




Sez - gra tak, jak Sez? Lekkie czepialstwo o te aktywność Chiyo, zrozumiałe jednak, jak prywatnie człowiek nie wie, co druga osoba robi. Do teraz ma raczej ograniczone zaufanie do stada w sprawie eliksiru - inaczej, widzę, że chce współpracować, ale musi mieć pewność, że wszystko jest super przemyślane.




Yass - gra raczej neutralnie, bezpieczne. Chciałabym od niej coś więcej, ale rozumiem powód małej aktywności.

Offline

#55 2020-08-19 16:27:37

Chiyo
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-26
Liczba postów: 100
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Okej, ogarnęłam dzisiaj o co chodzi nawet po przeczytaniu wczorajszego posta. Tak czy inaczej, dziękuję za rozjaśnienie tematu i rozwianie niektórych wątpliwości. I tak, uważam pomysł za dobry, trzymając się listy i podając eliksir osobie pod spodem można zyskać nieświadomie sojusznika, chociaż z drugiej strony... Cóż, można spróbować i zobaczyć, jak będzie działało w praktyce.
-
Serio, to już dzisiaj? To zrobię sobie takie podsumowanko wstępne jak Crier :v
-
Yassamet, wydaje mi się, że dawniej grała w podobny sposób; pomimo braku czasu udało jej się przeanalizować poruszane przez nas tematy w rozgrywce, w tym odnieść się do tego w jaki sposób zagłosowałam. Spoko.
-
Crier, początkowe śmiałe zagranie z chęcią zostania szeryfem, nie pamiętam, by kiedyś tak grała. Ale jak już wspominałam, była pierwszą osobą, jaka przyszła mi na myśl w boju o stanowisko szeryfa. Zastanawia mnie, ile w tym dobrych chęci, a ile manipulacji.
-
Szuja, według mnie gra przemyślanie, dobra propozycja na rolę wiedźmy i wykorzystanie eliksiru, z niecierpliwością czekam, aż rzuci kamieniem. Raczej typowo dla siebie sprzed lat gra, ale pewności nie mam. Nie będę mu już słodzić, bo jeszcze w piórka obrośnie.
-
Chiyo, jakaś taka nadaktywna, drze mordę bez sensu i narzeka, tfu. Weźcie ją ukamienujcie czy coś.
-
Zensum, właściwie jako jedyny z aktywniejszych użytkowników nie odniósł się do mojego głosu na Lazarusa. Możliwe, że ma to po prostu w dupie i nie zwrócił większej uwagi na to, na kogo głosowałam. Możliwe, że jest mu na rękę to, że nieświadomie się podłożyłam.
-
Sezowaty, wpadł jak po ogień i spoko, nie spodziewał się po mnie dużej aktywności - no też spoko. Z kolei ja nie mam zamiaru zarzucać mu niskiej aktywności bo wiem, jak to jest mieć wiele na głowie, chociaż godziny pracy pewnie mamy różne. Są obowiązki i obowiązki, wiadomo. Wracając do tematu - nie wydaje mi się podejrzany zbytnio.
-
Denuil, ciężko cokolwiek powiedzieć poza tym, że zagłosował w pierwszej turze na Yass i zamilkł. Może to taktyka, może obowiązki, może zapominalstwo, nie mnie oceniać. Na razie tyle.
-
Layla, w pierwszej turze głos na Yass, po drugim poście cisza. Jak wyżej.
-
kieliszek, głos na Yass, po drugim poście, który w sumie nie wniósł zbyt wiele do rozgrywki cisza. Jak wyżej.

Ostatnio edytowany przez Chiyo (2020-08-19 16:36:55)

Offline

#56 2020-08-19 16:38:07

Sezowaty
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-26
Liczba postów: 41
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Okej, z racji, iż zaraz wybijam i mogę do 23ej nie napisać następnego postu, jako pierwszy na kogoś zagłosuję już teraz.

Chiyo napisał/a:

Nie ukrywając, moim pierwszym wyborem była Crier. W trakcie pisania posta zmieniłam jednak zdanie i zagłosowałam na Lazarusa, ponieważ uznałam, że dobrze byłoby choć raz, zwłaszcza po tak długiej przerwie, zagłosować na kogoś indywidualnie, niż iść za stadem.

Hm, mogłaś to napisać nawet w tym pierwszym poście, a nie tłumaczyć się po atakach na Ciebie. To, że chciałaś niby zagłosować na Crier nic a nic nie zmienia.

Chiyo napisał/a:

Może, nie wiem, nie liczę.

Czasem warto, nawet nie wiesz ile razy mogłaś być oszukanap przez sprzedawczynię w sklepie :C

Szuj napisał/a:

Sam Cię jeszcze popędzałem na Facebooku z pierwszym postem, ale pracka to pracka i skoro masz powód (a nie zwyczajnie zapomniałeś), to nie mam żadnego powodu, żeby Ci zarzucać małą aktywność. Czemu 'bronisz się' już przed zarzutami, które jeszcze nie padły? To dość wilcze zachowanie. :>

Chyba za bardzo nadinterpretujesz, wcale się nie bronię. Zwróciłem tylko uwagę na fakt, że spodziewałem się zwrócenia uwagi na małą aktywność.

Co do Twojego pomysłu z listą, popieram. Rozsądne, logiczne, nie ma co tu więcej mówić. To chyba najlepszy pomysł z wymienionych, jako że wiedźma musi działać każdej nocy, to mój z niedawaniem trucizny idzie też do ksoza.

Crier napisał/a:

Jeśli o sam pomysł z Wiedźma chodzi - nie wydaje się to głupie, boje się jedynie o aktywność, bo tak naprawdę to gra 5-6 osób aktywnie teraz. Ew. osoby mniej aktywne ustawiłabym na końcu listy.

Tru. Jak już mam się jakoś w tej rozgrywce przydać to nie chciałbym być między dwiema mało aktywnymi osobami :< z moją aktywnością nie będzie aż tak źle myślę.

No dobra, nie mamy zbyt wielu poszlak ale póki co najgorzej pośród wszystkich wypada Chiyo. Zwróciłem uwagę na jej nadaktywność, mimo iż broniła się, że łatwo mogła o rozgrywce zapomnieć. Głos na Lazarusa mógłby nic nie znaczyć, ale może jednak znaczyć o wilczej taktyce głosowania na współwilka. A tłumaczyła się z tego później obszernie i kilkukrotnie.
Wcześniej zwróciłem uwagę Crier, ale została naszym szeryfem i ogólnie wydaje mi się bardziej Chiyo podejrzana niż ona.
Także tak sobie zagłosowałem i czekam do wieczorka, enjoy

Offline

#57 2020-08-19 16:56:28

Chiyo
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-26
Liczba postów: 100
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Sezowaty napisał/a:
Chiyo napisał/a:

Może, nie wiem, nie liczę.

Czasem warto, nawet nie wiesz ile razy mogłaś być oszukanap przez sprzedawczynię w sklepie :C

Oj nie, paragoniki to zbieram z uporem maniaka.
-

Sezowaty napisał/a:

No dobra, nie mamy zbyt wielu poszlak ale póki co najgorzej pośród wszystkich wypada Chiyo. Zwróciłem uwagę na jej nadaktywność, mimo iż broniła się, że łatwo mogła o rozgrywce zapomnieć. Głos na Lazarusa mógłby nic nie znaczyć, ale może jednak znaczyć o wilczej taktyce głosowania na współwilka. A tłumaczyła się z tego później obszernie i kilkukrotnie.
Wcześniej zwróciłem uwagę Crier, ale została naszym szeryfem i ogólnie wydaje mi się bardziej Chiyo podejrzana niż ona.
Także tak sobie zagłosowałem i czekam do wieczorka, enjoy

Miód na me serce, Sezuś. Łatwo mogłam zapomnieć, ale jakoś nie czuję się w obowiązku tłumaczenia dlaczego, bo uważam, że powody zapominalstwa (ogólnie) to moja prywatna sprawa. Powiem tylko, że jeśli jesteś całkowicie zdrowy, to bardzo zazdroszczę. Co do tłumaczeń - robiłam to, bo ludzie się do tego odnosili, może to wyniesiony z pracy nawyk, by nie omijać jakichś szczegółów i wzmianek, nie wiem :v W takim razie, nie skomentuję kolejny raz głosu na rzekomo sprzymierzeńca, już w dupie to mam :v
-
Tak jak w poście wyżej wspomniałam, zastanawia mnie, dlaczego Zensum, będący jednym z bardziej aktywnych graczy w żaden sposób się do mnie nie doczepił. Jak chcecie się nad tym zastanawiać, to proszę bardzo. Ja jednak uważam, że albo Zensum ma to w dupie, albo jest mu to na rękę, bo hej, przecież zlinczują swojego i będą dwa trupki, a proporcja zmniejszy się z 1:8 do 1:6, co może zwiększyć szansę na wilczą wygraną. Powodzenia Zenek, z niecierpliwością czekam na Twój głos.

Ostatnio edytowany przez Chiyo (2020-08-19 16:59:43)

Offline

#58 2020-08-19 17:33:59

Szuja
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2018-02-13
Liczba postów: 111
WindowsOpera 68.0.3618.206

Odp: Rozgrywka

Crier napisał/a:

Jeśli o sam pomysł z Wiedźma chodzi - nie wydaje się to głupie, boje się jedynie o aktywność, bo tak naprawdę to gra 5-6 osób aktywnie teraz. Ew. osoby mniej aktywne ustawiłabym na końcu listy.

Ano, taka trochę pomieszana lista jest do zrobienia, w takim razie przygotuję ją po linczu, skoro teraz i tak jeszcze ktoś nam po drodze odpadnie. (No i doczytałem też przy okazji, że między linczem a mordem i działaniem wiedźmy mamy jeszcze dwa dni, więc trochę niepotrzebnie aż tak się z tym wiedźmowym tematem tutaj spieszyłem xD)
____

Na razie nie chcę jeszcze robić takiego ogólnego podsumowania wszystkich graczy jakie się już od was pojawiły. Poczekam jeszcze na resztę i potencjalne głosy, które się być może pojawią. Rzucam jednak poniżej kilka chyba dość istotnych kwestii, które możecie brać pod uwagę przy ewentualnym szastaniu głosami - to w kierunku do osób, które pewnie się pojawią tylko randomowo, rzucą głos bez dyskusji, i uciekną ponownie z forum.

Chiyo napisał/a:

Crier, początkowe śmiałe zagranie z chęcią zostania szeryfem, nie pamiętam, by kiedyś tak grała. Ale jak już wspominałam, była pierwszą osobą, jaka przyszła mi na myśl w boju o stanowisko szeryfa. Zastanawia mnie, ile w tym dobrych chęci, a ile manipulacji.

Poza tym, co już tutaj napisałaś, Crier zwraca też trochę moją uwagę, bo widzę ją na forum praktycznie za każdym razem, kiedy tylko tutaj wejdę, czy to czytając posty w rozgrywce, czy pisząc coś swojego, czy zapewne przeglądając, czy ktoś napisał coś nowego. I ponownie, ciężko stwierdzić, czy to wyjątkowo duże zaangażowanie króliczka, czy właśnie wilczka, który łatwego zadania obecnie nie ma. Ale ja w sumie podobnie często wchodzę i czytam jak ona, więc jestem w stanie zrozumieć.
No i jest też jeszcze jedna sprawa, której do tej pory nie chciałem jeszcze poruszać, i w sumie też chyba nikt nie zwrócił na to uwagi. Ale w momencie śmierci Lazarusa i ujawnienia jego jako wilczka, głównym tematem stało się to, kto na niego głosował. I o ile pierwsza poruszyła ten wątek sama Chiyo, tak Crier wyjątkowo szybko to podłapała i stwierdziła, że no, jest to dość podejrzane. Aaaale równie ciekawe jest to, na kogo zagłosował nasz wilczek - Lazarus. O ile początkowo się od głosu wzbraniał, tak po dość szybkim upomnieniu od Crier, że głos trzeba oddać, oddał go właśnie na nią, zasłaniając się tym, że "jest przymus, a ona się odezwała pierwsza". Niby ok, ale zaraz po głosie Chiyo na niego, wielce się zdziwił, że "dlaczego w ogóle głosuje na niego, skoro go nie zna", jakby zapominając o swoim głosie na Crier, której też nie zna. No... chyba że się znają jako wilczki. :>
Co prawda nie oznacza to, że jestem za linczowaniem Crier jeszcze w tej turze - to tylko takie pojedyncze myśli, które warto mieć tam może kiedyś na uwadze, wieszanie jej jeszcze w tej samej turze, w której została wybrana na szeryfa byłoby dość głupie.

Sezowaty napisał/a:

No dobra, nie mamy zbyt wielu poszlak ale póki co najgorzej pośród wszystkich wypada [color]Chiyo[/color]. Zwróciłem uwagę na jej nadaktywność, mimo iż broniła się, że łatwo mogła o rozgrywce zapomnieć.

Pierwszy padł głos Seza, który... właściwie nic nie mówi. Z jednej strony faktycznie Chiyo trochę się miota w tej grze, szczególnie w kwestii głosu na Lazarusa, i ten głos Seza na nią może się wydawać sensownym następstwem wszystkiego, co się tutaj podziało i co napisaliśmy, tym bardziej, że za wiele innych poszlak nie ma. Może. Ale... to jest zbyt proste. I głupie. Chiyo nie miałaby zupełnie żadnego powodu, by się tak podstawiać, tym bardziej jako jeden z tych bardziej "doświadczonych" graczy, wiedząc jednocześnie, że nie ma żadnej opcji, żeby Lazarus szeryfem został. Jasne, mogła być to arcysprytna zagrywka bazująca na tym, że być może znajdzie się ktoś taki jak właśnie ja teraz, który będzie na tej podstawie stawał po jej stronie, tylko że wtedy nie było nawet żadnego powodu przypuszczać, że Lazarus odpadnie tak szybko i Chiyo stanie się przez to podejrzana. A jeśli faktycznie chciałaby mieć szeryfa wśród wilków to prędzej powinna forsować głosowanie na siebie tak jak Crier, miałaby na pewno większe szanse od Lazarusa żeby zostać szeryfem.
No i wierzę w to, że Sez może potem nie mieć czasu, więc pominę tutaj zupełnie wątek tego, że rozpoczął on w ogóle głosowanie i to głosem na Chiyo. Jak już pisałem wyżej, może i Sez jest królikiem, i może uważa, że Chiyo jest najlepszą kandydatką do linczowania. Tylko że równie dobrze może to być prosta wilcza kalkulacja na zasadzie "ok, muszę oddać głos jako pierwszy, trochę przypał, ale w sumie to stado teraz najbardziej podejrzewa Chiyo, wydaje się dość łatwym celem do podpięcia się". Bo faktycznie, głosowanie na Chiyo jest w tej sytuacji bardzo łatwe i wygodne. Szczególnie dla wilczka.

Sezowaty napisał/a:

Głos na Lazarusa mógłby nic nie znaczyć, ale może jednak znaczyć o wilczej taktyce głosowania na współwilka. A tłumaczyła się z tego później obszernie i kilkukrotnie.

"Wilcza taktyka głosowania na współwilka" jakieś podstawy może mieć, ale nie w sytuacji, kiedy wiesz, że twój współwilk I TAK NIE WYGRA tego głosowania na szeryfa. Dlaczego tak uparcie pomijasz i ignorujesz ten fakt?

Chiyo napisał/a:

Tak jak w poście wyżej wspomniałam, zastanawia mnie, dlaczego Zensum, będący jednym z bardziej aktywnych graczy w żaden sposób się do mnie nie doczepił. Jak chcecie się nad tym zastanawiać, to proszę bardzo. Ja jednak uważam, że albo [color]Zensum[/color] ma to w dupie, albo jest mu to na rękę, bo hej, przecież zlinczują swojego i będą dwa trupki, a proporcja zmniejszy się z 1:8 do 1:6, co może zwiększyć szansę na wilczą wygraną.

Oh come on, Chiyo, akurat to, że Zensum się nie podpiął pod ogólną tendencję przywalania się do Ciebie raczej świadczy na jego korzyść. Po co ma poruszać temat, który poruszyło już kilka osób (i którym po kolei Ty odpowiadałaś mniej-więcej to samo)? Jasne, mógłby krzyczeć "ej, patrzcie na mnie, tak samo jak wy przyczepiam się do Chiyo, jestem królikiem!", tylko że... po co? Raczej tylko wilczek miałby cokolwiek tutaj do ugrania.
I tak samo nie rozumiem, czemu przyczepiasz się, że to Zensunowi jest na rękę podejrzewanie Ciebie przez stado, pisząc to dosłownie pod postem Seza z głosem na Ciebie? XD Robię za Twojego adwokata praktycznie, ale ewidentnie mi tego nie ułatwiasz. xD

Offline

#59 2020-08-19 17:56:01

Chiyo
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-26
Liczba postów: 100
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Szuja napisał/a:

Oh come on, Chiyo, akurat to, że Zensum się nie podpiął pod ogólną tendencję przywalania się do Ciebie raczej świadczy na jego korzyść. Po co ma poruszać temat, który poruszyło już kilka osób (i którym po kolei Ty odpowiadałaś mniej-więcej to samo)? Jasne, mógłby krzyczeć "ej, patrzcie na mnie, tak samo jak wy przyczepiam się do Chiyo, jestem królikiem!", tylko że... po co? Raczej tylko wilczek miałby cokolwiek tutaj do ugrania.
I tak samo nie rozumiem, czemu przyczepiasz się, że to Zensunowi jest na rękę podejrzewanie Ciebie przez stado, pisząc to dosłownie pod postem Seza z głosem na Ciebie? XD Robię za Twojego adwokata praktycznie, ale ewidentnie mi tego nie ułatwiasz. xD

To, że Zensumowi jest to na rękę napisałam już w poście poprzedzającym ten Seza, duh. Z kolei, cóż, jakoś tak Zensum przymknął sobie na to oczka w momencie, kiedy nawet Yass, która nie ma czasu, zwróciła na to uwagę. A czytał moje posty, bo się do nich odnosił - poparł wypowiedź o ładnej kampanii wyborczej Crier i później odniósł się do Twojego posta mówiąc, że głos na wilka to strzał w kolano zwłaszcza, jeśli wilkiem jest ktoś z nowych graczy. Niby taka trochę obrona, ale jakoś mi do całości nie pasuje właśnie to, że raczej olał ten temat.

Offline

#60 2020-08-19 18:51:59

Crier
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-08
Liczba postów: 276
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Szuja napisał/a:

No i jest też jeszcze jedna sprawa, której do tej pory nie chciałem jeszcze poruszać, i w sumie też chyba nikt nie zwrócił na to uwagi. Ale w momencie śmierci Lazarusa i ujawnienia jego jako wilczka, głównym tematem stało się to, kto na niego głosował.  I o ile pierwsza poruszyła ten wątek sama Chiyo, tak Crier wyjątkowo szybko to podłapała i stwierdziła, że no, jest to dość podejrzane. Aaaale równie ciekawe jest to, na kogo zagłosował nasz wilczek - Lazarus. O ile początkowo się od głosu wzbraniał, tak po dość szybkim upomnieniu od Crier, że głos trzeba oddać, oddał go właśnie na nią, zasłaniając się tym, że "jest przymus, a ona się odezwała pierwsza".

Też zauważyłam ten głos na mnie. Generalnie nie chciałam, by nowy dostał karniaka w głupi sposób, zaznaczyłam, że może jeszcze poczekać z oddaniem głosu - to, co zrobił później było już jego decyzją i tyle. Nic więcej do dodania w tej kwestii nie mam. Co do mojego "doczepienia" się, to też był po prostu jakikolwiek punkt zaczepienia.

Szuja napisał/a:

Jak już pisałem wyżej, może i Sez jest królikiem, i może uważa, że Chiyo jest najlepszą kandydatką do linczowania. Tylko że równie dobrze może to być prosta wilcza kalkulacja na zasadzie "ok, muszę oddać głos jako pierwszy, trochę przypał, ale w sumie to stado teraz najbardziej podejrzewa Chiyo, wydaje się dość łatwym celem do podpięcia się". Bo faktycznie, głosowanie na Chiyo jest w tej sytuacji bardzo łatwe i wygodne. Szczególnie dla wilczka.

Jest to też tak naprawdę do tej pory nasz jedyny punkt zaczepienia, bo:
1. stety niestety aktywność sprowadza się do mnie, ciebie, Chiyo, Seza, Zenka, trochę Yass i tyle. Wypowiadamy się tylko my w miarę regularnie i brakuje "świeżego spojrzenia" osoby, która przeczyta rozgrywkę od początku, bez jeszcze jakiś swoich podejrzeń i uprzedzeń wyrobionych po pisaniu systematycznie.
2. tak naprawdę rozgrywka toczyła się długi czas o wątek Lazarusa, a raczej jego rezygnacji + wiedźmy (z którą szczerze myślałam, że szybciej coś ustalimy)

Offline

#61 2020-08-19 19:08:40

Szuja
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2018-02-13
Liczba postów: 111
WindowsOpera 68.0.3618.206

Odp: Rozgrywka

Chiyo napisał/a:

To, że Zensumowi jest to na rękę napisałam już w poście poprzedzającym ten Seza, duh.

No pisałaś, wiem, ale nadal mnie to dziwi. Dlaczego nie Sez? Bałaś się, że to będzie podejrzane, jeśli oddasz od razu na niego głos w rewanżu? Zresztą, dlaczego tak szybko oddałaś głos? Przecież siedzisz nadal na forum, nawet teraz, kiedy piszę te słowa. Bo wygląda to trochę tak, jakbyś się bała, że zaraz się lawinowo na Ciebie posypią pozostałe głosy i chciałaś dać stadku jakąś alternatywę do głosowania.

Crier napisał/a:

Jest to też tak naprawdę do tej pory nasz jedyny punkt zaczepienia, bo:

Tutaj niestety też nie przeczę, choć problem w tym, że ten punkt zaczepienia i tak wydaje się wyjątkowo kiepski, nawet jak na "jedyny punkt zaczepienia".

Zgaduję, że planujesz czekać z głosem do możliwie późnej chwili, ale jednak tak długo, żeby móc mieć wpływ na cokolwiek. Gdybyś musiała zagłosować teraz, na kogo byś zagłosowała? Co sądzisz o ewentualnym podwójnym linczu? +na kim byś go widziała?

Offline

#62 2020-08-19 19:33:47

Crier
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-08
Liczba postów: 276
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Szuja napisał/a:

Tutaj niestety też nie przeczę, choć problem w tym, że ten punkt zaczepienia i tak wydaje się wyjątkowo kiepski, nawet jak na "jedyny punkt zaczepienia".

Zgadzam się, no nie popisaliśmy się tbh.

Szuja napisał/a:

Zgaduję, że planujesz czekać z głosem do możliwie późnej chwili, ale jednak tak długo, żeby móc mieć wpływ na cokolwiek. Gdybyś musiała zagłosować teraz, na kogo byś zagłosowała? Co sądzisz o ewentualnym podwójnym linczu? +na kim byś go widziała?

Zacznę od podwójnego linczu, jeśli pozwolisz. Szczerze, nie wiem, czy się to nam opłaca. Biorąc pod uwagę, że przynajmniej dwójka ludzi odpadnie za nieaktywność, bo wątpię, że się pojawią , to podwójny lincz po pierwsze zmniejsza ilość króliczków (co jest oczywiste), ale też zwiększa szanse, że wilk trafi na wiedźmę podczas mordu + nie zapominajmy, że jest trucicielem, i może też kogoś zablokować, co jest też prostsze przy mniejszej liczbie osób. Więc nikogo nie widzę i jestem bardziej na nie.
Co do tego, na kogo bym zagłosowała - skłaniam się ku Chiyo lub Zenka, ze względu na to, co pisałam w swoim ogólnym poście. A jak Ty widzisz podwójny lincz?




edit: nie umiem pisać, to poprawiałam słowa

Ostatnio edytowany przez Crier (2020-08-19 19:52:39)

Offline

#63 2020-08-19 19:56:34

Szuja
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2018-02-13
Liczba postów: 111
WindowsOpera 68.0.3618.206

Odp: Rozgrywka

Crier napisał/a:

Zacznę od podówjnego linczu, jeśli pozwolisz. Szczerze, nie wiem, czy się to nam opłaca. Biorąc pod uwagę, że przynajmniej dwójka ludzi odpadnie za niekatywność, bo wątpię, że się pojawią , to podwójny lincz po pierwsze zmniejsza ilość króliczów (co jest oczywiste), ale też zwiększa szanse, że wilk trafi na wiedźmę podczas mordu + nie zapominajmy, że jest trucicielem, i może też kogoś zablokować, co jest też prostsze przy mniejszej liczbie osób. Więc nikogo nie widzę i jestem bardziej na nie.
Co do tego, na kogo bym zagłosowała - skłaniam się ku Chiyo lub Zenka, ze względu na to, co pisałam w swoim ogólnym poście. A jak Ty widzisz podówjny lincz?

Nikt za nieaktywność jeszcze nie wyleci, bo w grze nikt nie ma ani jednego warna, a zdaje się, że Daff wyrzuca dopiero po dwóch. Poza tym pewnie zaraz będzie wesoły wysyp graczy tutaj (choć może i nie?).
Z tego też względu skłaniałem się ku podwójnemu, biorąc pod uwagę ogromną przewagę w liczbie królików, choć nadal wstrzymałbym się z decydowaniem o tym jeszcze, aż się faktycznie pojawi więcej głosów.
IMO Zensum raczej niewinny, nie ma co go wieszać teraz. Chiyo... podobnie. Choć naprawdę każdym kolejnym postem coraz bardziej utrudnia mi wierzenie w jej niewinność. Czekam jeszcze aż się Yasska wypowie, ale u mnie obecnie głównym kandydatem do linczowania jest Sez. I z tego względu, jeśli ogólna tendencja w głosowaniu byłaby przeciwko Chiyo np., chciałbym zrobić podwójny lincz z Sezem w takim przypadku.

Offline

#64 2020-08-19 20:00:34

Crier
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-08
Liczba postów: 276
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Szuja napisał/a:

Nikt za nieaktywność jeszcze nie wyleci, bo w grze nikt nie ma ani jednego warna, a zdaje się, że Daff wyrzuca dopiero po dwóch.

Daff w informacjach napisał/a:

EDIT NR2: Gracze mogą odpaść za nieaktywność. Nienapisanie posta w ciągu danej rundy i nieoddanie głosu jest równoważne z wyrzuceniem z gry.

Bazowałam na tym głównie.

Szuja napisał/a:

IMO Zensum raczej niewinny, nie ma co go wieszać teraz. Chiyo... podobnie. Choć naprawdę każdym kolejnym postem coraz bardziej utrudnia mi wierzenie w jej niewinność. Czekam jeszcze aż się Yasska wypowie, ale u mnie obecnie głównym kandydatem do linczowania jest Sez. I z tego względu, jeśli ogólna tendencja w głosowaniu byłaby przeciwko Chiyo np., chciałbym zrobić podwójny lincz z Sezem w takim przypadku.

Można to wziąć po uwagę, jeśli faktycznie nadejdzie jakiś magiczny wysyp ludzi. Z obecną aktywnością mimo wszystko dalej bym się wstrzymała.

Offline

#65 2020-08-19 20:22:26

Yassamet
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-18
Liczba postów: 372
AndroidChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Shu, ja się szeroko nie wypowiem, siedzę przy stole weselnym. Litości.
Chiyo mąci i wyjaśnia nielogiczne zagrywki dopiero przyparta do muru. Ostatnie tłumaczenia są dla mnie abstrakcyjne.
Zenek za cicho. Jakby chciał zagrać na przemykającego.
Między tymi dwoma jestem rozdarta.
Waham się co do Crier, czy nie prowadzi stada, uśmiechając się grzecznie. To by tłumaczyło jej sięgnięcie po szeryfa. Jest moim dalszym kandydatem do podejrzeń.
Sezowi się nie przyglądałam.

Zenek
Trochę w ciemno-

Offline

#66 2020-08-19 20:27:00

Crier
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-08
Liczba postów: 276
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Imo na Zenka głosować trochę się teraz nieopłaca, bo się podczas tej rundy nie wypowiadał.

Offline

#67 2020-08-19 21:12:46

Szuja
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2018-02-13
Liczba postów: 111
WindowsOpera 68.0.3618.206

Odp: Rozgrywka

Mae culpa z tą aktywnością i warnami, Crier, masz rację.
W tej sytuacji i przy takiej aktywności (kiedy tak naprawdę 3 osoby piszą jakkolwiek regularnie) nie ma to wszystko większego sensu. xD Na ten moment skłaniam się ku wieszaniu Seza/Yass, w obu przypadkach ze względu na beznadziejnie uargumentowne głosy z ich strony, choć przy tej aktywności może być to właściwie ktokolwiek. Co sądzisz, Crier, do kogo z tej dwójki Cię prędzej przekonam?

Offline

#68 2020-08-19 21:17:02

Crier
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-08
Liczba postów: 276
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Szczerze, to raczej do żadnej z tych osób. Może na Yass bardziej bym zagłosowała, ze względu na ten strzał nagły w Zenka, ale bardziej się dalej ku Chiyo skłaniam. No, Sez mi jakioś nie pasuje do wilka, nie wiem.

Offline

#69 2020-08-19 21:25:38

kieliszek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2015-03-26
Liczba postów: 297
AndroidChrome 81.0.4044.117

Odp: Rozgrywka

W tym wszystkim póki co zastanawia mnie głos Yass na Zenka. Tak lekko z dupy, za przeproszeniem. Ja wiem, że wesele itd, ale skąd ten pomysł?

Offline

#70 2020-08-19 21:29:54

Chiyo
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-26
Liczba postów: 100
AndroidChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

Szuja napisał/a:

No pisałaś, wiem, ale nadal mnie to dziwi. Dlaczego nie Sez? Bałaś się, że to będzie podejrzane, jeśli oddasz od razu na niego głos w rewanżu? Zresztą, dlaczego tak szybko oddałaś głos? Przecież siedzisz nadal na forum, nawet teraz, kiedy piszę te słowa. Bo wygląda to trochę tak, jakbyś się bała, że zaraz się lawinowo na Ciebie posypią pozostałe głosy i chciałaś dać stadku jakąś alternatywę do głosowania.

Dlaczego nie Sez? Bo, po pierwsze, biorę pod uwagę to, że ma pracę i nie chce się spóźnić z głosem, a po drugie, nie wzbudził dotychczas moich podejrzeń. Dopiero Ty zacząłeś traktować go jakby był wilkiem ze względu na to, że oddał głos jako pierwszy. Poza tym, lincz ma być dzisiaj, czyż nie? I nie, nie boję się tego, że posypią się na mnie głosy, od kiedy Låzarus okazał się być wilkiem mam świadomość tego, że w oczach większosci z Was jestem pierwszym podejrzanym, jako że głosowałam na niego w wyborach szeryfowych. A to, że akurat widać mnie w danym momencie na forum lub nawet w wątku nie oznacza, że aktualnie go czytam. Głównie przez to, że mam nawyk zostawiania otwartych kart z rozgrywką, żeby co? Żeby nie zapomnieć o tym, że takową prowadzę :v

kieliszek napisał/a:

W tym wszystkim póki co zastanawia mnie głos Yass na Zenka. Tak lekko z dupy, za przeproszeniem. Ja wiem, że wesele itd, ale skąd ten pomysł?

A jakie są Twoje przemyślenia, kieliszku? Nie tylko w temacie głosu Yass na Zenka, ale całej rozgrywki?
-
Szczerze, po kim jak po kim, ale po Yass nie spodziewałam się głosu na Zensuma.

Offline

#71 2020-08-19 21:38:27

Yassamet
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-18
Liczba postów: 372
AndroidChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

To powieście Chiyo, jeśli wam ona bardziej nie pasuje. Moje podejrzenia są na obu podobne, jak pisałam wyżej. Dla mnie oboje śmierdzą, pytanie tylko, kto wilkiem, a kto nieogarem.

Offline

#72 2020-08-19 21:48:13

Crier
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-08
Liczba postów: 276
WindowsChrome 84.0.4147.125

Odp: Rozgrywka

.. po tym poście się skłaniam ku Yass, jestem rozdarta.

Dobra, decyduje się na Yass.

Ostatnio edytowany przez Crier (2020-08-19 22:41:48)

Offline

#73 2020-08-19 22:40:21

kieliszek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2015-03-26
Liczba postów: 297
AndroidChrome 81.0.4044.117

Odp: Rozgrywka

Chiyo napisał/a:
kieliszek napisał/a:

W tym wszystkim póki co zastanawia mnie głos Yass na Zenka. Tak lekko z dupy, za przeproszeniem. Ja wiem, że wesele itd, ale skąd ten pomysł?

A jakie są Twoje przemyślenia, kieliszku? Nie tylko w temacie głosu Yass na Zenka, ale całej rozgrywki?

Przemyślenia są takie, że nienawidzę czytania ścian tekstu na telefonie. : V Nie czytałem ich dokładnie póki co. Jedynie co to mam małe zastrzeżenia co do Yass, mimo tego że głosowałem na nią jako szeryfa.

Yassamet napisał/a:

To powieście Chiyo, jeśli wam ona bardziej nie pasuje.

Chyba ktoś tu ma nieco wywalone już.

Offline

#74 2020-08-19 22:43:46

Szuja
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2018-02-13
Liczba postów: 111
WindowsOpera 68.0.3618.206

Odp: Rozgrywka

Jezusie, co się dzieje z tą rozgrywką. To już jest po prostu przykre. XD
Nie wiem, przy 3-4 aktywnych osobach to może być ktokolwiek. Ale wolę wieszać Yass niż Chiyo czy Zensuma.

Offline

#75 2020-08-19 22:47:43

kieliszek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2015-03-26
Liczba postów: 297
AndroidChrome 81.0.4044.117

Odp: Rozgrywka

Szuja napisał/a:

Jezusie, co się dzieje z tą rozgrywką. To już jest po prostu przykre. XD

Najlepiej będzie, jak się okaże że żadne z tych osób nie jest wilkiem xD A wilk sobie smacznie śpi.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB 1.5.7

Darmowe Forum
kawmc - stunt-forum - maleimpresje - synowiematki - sanandreasfamily